Sončno nabrežje 8/Riva del Sole 8
6310 Izola/Isola
Čeprav se ves čas trudimo ozaveščati, da je treba smeti odvreči v koše in skrbeti za okolje, je na javnih površinah, v parkih in na otroških igriščih opaziti, da se koši za odpadke hitro polnijo ter da smeti ponekod ležijo na tleh ali ob klopeh – predvsem zaradi embalaže za s seboj in druženja na zelenih površinah. Smeti, ki jih puščajo za sabo občani/obiskovalci, so z okoljskega vidika izredno velika težava, obenem pa pokazatelj, da so javne površine res močno obremenjene z odpadki.
Odpadki sodijo v zabojnike in ulične koške – če so ti že polni ali pa če imate večje kose embalaže (steklenice, pločevinke, plastenke, škatle od pic, druge hrane in ostalo), prosimo, da odpadke odnesete s seboj in jih odložite v domače zabojnike ali zabojnike na ekoloških otokih[1]. Ker nam ni vseeno, v kakšnem okolju živimo, z odgovornim ravnanjem poskrbimo za čistejšo okolico in s tem za lepši izgled.
Pozivamo vse, da ohranijo spoštljiv odnos do okolja in ljudi. Smetenje ter odlaganje odpadkov tja, kamor ne sodijo, negativno vpliva na naše okolje in na zdravje ljudi, ogroža živali ter dodatno obremenjuje komunalne delavce.
Pri tem opozarjamo, da je treba ravnati preudarno, saj bo v nasprotnem primeru naša zapuščina obsegala kupe smeti.
Medobčinska uprava Istre
[1] Od celotne količine komunalnih odpadkov, nastalih v Sloveniji, jih je bilo malo, približno 740.000 ton ali 72,2 odstotka, zbranih ločeno. Tovrstno zbiranje komunalnih odpadkov je bilo v največjem deležu v Savinjski statistični regiji (približno 81 odstotkov), najmanj komunalnih odpadkov pa smo ločeno zbrali v Obalno-Kraški statistični regiji (približno 57 odstotkov). Vir: podatki o ločeno zbranih odpadkih v javnih podjetjih v slovenski Istri.