Sončno nabrežje 8/Riva del Sole 8
6310 Izola/Isola
Včeraj so se sestali predstavniki Civilne iniciative Gibanje za Izolo, ki je z referendumom januarja lani dosegla neuveljavitev sprejetega Občinskega prostorskega načrta (OPN), predstavniki vodstva izolske občine in strokovnih služb.
Do sestanka je prišlo zato, ker se je na prejšnjem srečanju posvetovalne skupine minuli ponedeljek, 20. novembra, pokazalo nekaj izzivov, o katerih se je občina želela pogovoriti s predstavniki civilne iniciative. Naslednja srečanja posvetovalne skupine si želijo zastaviti bolj učinkovito; cilj je, da bo novi predlog OPN bolj sprejemljiv v lokalni skupnosti, v čim večji meri skladen z zahtevami civilne iniciative ter s pričakovanji občank in občanov.
Civilno iniciativo je predstavljalo sedem članov, občinsko vodstvo pa župan Milan Bogatič, podžupanja Nataša Čerin in direktorica občinske uprave Melita Osvaldič. Prisluhnili so predstavnikom civilne iniciative. Kaj je tisto, kar jih najbolj moti, je zanimalo tudi župana. »Slej ko prej bomo morali priti do skupnega dogovora. Govorim o usklajenem dokumentu, ki bo šel na občinski svet. Mislim, da moramo OPN sprejeti v predvidenem roku.« Opomnil jih je še, da morajo OPN skladno z Zakonom o urejanju prostora sprejeti do konca prihodnjega leta. Morebitno podaljšanje tega roka za zdaj ni predvideno.
Udeleženci sestanka so si bili enotni, da bo nekatere vidike glede 33 referendumskih zahtev lažje uskladiti kot druge. Civilna iniciativa je v neuveljavljenem OPN izpostavila predvsem pet razvojnih pobud na kmetijskih zemljiščih, zemljišča pod izolsko bolnišnico, območji Arga in Ribe, gospodarsko cono »za Drogo« in širitev naselja Malija. O teh zadevah se bodo še naprej usklajevali. Včeraj so predvideli, da se bodo sestali sredi decembra in da bodo takrat prisotni tudi zunanji strokovnjaki s področja prostorskega načrtovanja ter prava. Že prejšnji teden pa so predvideli, da bo tretje srečanje posvetovalne skupine v ponedeljek, 4. decembra.