Sončno nabrežje 8/Riva del Sole 8
6310 Izola/Isola
Uradne ure
Ponedeljek 12.00 – 14.00
Sreda 13.00 – 17.00
Petek 09.00-13.00
LinkedIN: JZP IZOLA
Twitter: @JZP_Izola
Javni zavod je bil ustanovljen z namenom povečanja učinkovitosti izvajanja razvojnih projektov s pomočjo evropskih sredstev in ustvarjanja okolja, ki bo spodbudno za samozaposlitev ter zagon novih projektov za občane in podjetja.
Prvi projekt Javnega zavoda pod okriljem Občine Izola je Strateški projekt EUSAIR Facility point financiranega s strani Intereg V-B ADRION. To je projekt, ki želi olajšati delovanje EUSAIR in uspešno vključevanje le te v specifične makroregionalne strategije s pravilno administrativno podporo, hkrati pa je posrednik med vsemi, ki sodelujejo v projektu.
Namen projekta je olajšati usklajevanje in izvajanje EUSAIR strategij s krepitvijo institucionalne zmogljivosti javnosti, upravljavcev in ključnih zainteresiranih strani ter pomagati pri napredku pri izvajanju skupnih prednostnih nalog. Z ustanovitvijo EUSAIR Facility pointa nudi podporo pri razvoju lokalnih in nacionalnih interesov. Njegove glavne naloge so predvsem:
Pozicija stabilne organizacije EUSAIR Facility point v Izoli zato predstavlja prednost pri razvoju lokalnih interesov in nudi tudi ostalim udeležencem neprestano podporo pri razvoju novih strategij in povezovanje in sodelovanje za razvoj z ostalimi regijami kot tudi transnacionalni razvoj.
Zakaj sodelovati z nami?
Več o projektu EUSAIR Facility Point na: https://eusairfacilitypoint.adrioninterreg.eu/ ali www.adriatic-ionian.eu ter na http://www.adrioninterreg.eu/
Drugi samostojno uspešni pridobljeni projekt s strani Javnega zavoda je projekt z okrajšavo
INHERIT
TRAJNOSTNE STRATEGIJE ZA TURIZEM S CILJEM OHRANJANJA IN OVREDNOTENJA SREDOZEMSKE OBALE IN MORSKE NARAVNE DEDIŠČINE
INHERIT je t.i. integriran oz. strateški projekt Interreg MED programa, ki vključuje 15 partnerjev iz vseh 10-ih sredozemskih držav. JZP Izola sodeluje kot redni partner, medtem ko Krajinski park Strunjan sodeluje kot pridruženi partner in eden izmed glavnih koristnikov rezultatov projekta.
Namen projekta je ohranjanje in vrednotenje naravne dediščine v obalnih in pomorskih turističnih destinacijah Sredozemlja. Preizkusil in uporabil se bo nov pristop varovanja naravne dediščine pred škodljivimi učinki intezivnega turizma, ki je prilagojen posebnostim Sredozemlja. INHERIT bo spodbujal trajnostni turizem, ki bi ublažil sezonskost in odpravil preseganje zmogljivosti destinacij, in sicer z oblikovanjem in izvajanjem pristopa zaščite od spodaj navzgor s samoregulacijo in spremljanjem lokalnih potreb v turizmu.
Na podlagi širokega mednarodnega sodelovanja partnerjev in doseženih rezultatov projekta, bo INHERIT razvil turistično skupnost Sredozemlja in razvojnih orodij, ki:
Zato je lahko INHERIT bodoča referenčna točka za projekte in pobude, ki spodbujajo zeleno rast v Sredozemlju.
Projekt sofinancira Evropski sklad za regionalni razvoj.
Več: https://inherit.interreg-med.eu/
ISTRACONNECT
IstraConnect - Krepitev čezmejnega sodelovanja z razvojem trajnostnega koncepta multimodalne mobilnosti potnikov
Sodelujoči partnerji: Občina Piran (vodilni partner), Grad Buje, Občina Izola, Grad Umag
Znesek, višina sredstev: 467.154,00€
Viri sofinanciranja: Evropski sklad za regionalni razvoj
Znesek, višina sofinanciranja: 397.080,90€
Status - faza: V teku
Začetek: 1. 6. 2022
Predvideni zaključek: 30. 6. 2023
Namen projekta je bil vzpostavitev sodelovanja med Občinami Piran, Izola, Buje in Umag za razvoj modela multimodalnega javnega potniškega prevoza za prebivalce obmejnega območja s Hrvaško, ki je bil preizkušen z uvedbo pilotne avtobusne linije za prevoz dnevnih migrantov (šolarjev, dijakov/študentov, zaposlenih, uporabnikov zdravstvenih storitev) na relaciji relaciji Umag – Buje – Plovanija – Kaštel – Sečovlje – Lucija – Portorož – Izola – Splošna bolnišnica Izola. Linija je pričela delovati v mesecu novembru 2022 in bo delovala do 30. junija 2023. V teku testnega obdobja je bila vzpostavljena linija z enim odhodom v jutranjih urah v smeri Umag – Bolnišnica Izola in z enim odhodom nazaj v popoldanskih urah. Trajnostni model multimodalnosti je poudarjal tudi rabo koles za hitrejši dostop na avtobusna postajališča čezmejne avtobusne linije in druge povezave. S tem se je olajšala mobilnost prebivalcev območja, predvsem pa ga naredila uporabniku in okolju bolj prijaznega. V okviru projekta so bila kupljena električna kolesa ter tri pametne kolesarnice za shranjevanje in polnjenje električnih koles. Projekt je v okviru Programa sodelovanja Interreg V-A Slovenija – Hrvaška sofinanciran s sredstvi Evropskega sklada za regionalni razvoj v višini: 397.080,90 EUR. Za uporabnike čezmejnega javnega prometa je bila razvita mobilna aplikacija, dve edukacijski delavnici ter promocijske brošure o trajnostnih modelih čezmejnega javnega prevoza.
Podatki o financiranju
Dosežki/rezultati projekta so priloženi v priponkah.
Povezava do mobilne aplikacije 1